روشی جدید در درمان افسردگی

داشتم تو نت می گشتم، که چشمم به این مطلب درباره درمان افسردگی خورد، به نظرم جالب و درسته:

نتایج تحقیقات جدید روان شناسان نشان می‌دهد گردش در طبیعت و باغبانی کردن نه تنها فواید زیادی برای ذهن و روح انسان‌ها دارد، بلکه سلامت بدنی افراد را هم به طور قابل توجهی ارتقا می‌بخشد.
مطالعات قبلی هم نشان داده بود ساکنان شهرهایی که نزدیک پارک و مناطق سبز زندگی می‌‌کنند نسبت به دیگران کم‌تر دچار افسردگی می‌شوند. در مناطق شهری که دارای پوشش فضای سبز بالایی هستند میزان بروز افسردگی 18 مورد در هر هزار نفر است.در عوض در مناطقی که تراکم فضای سبز کم‌تر از 10 درصد است اختلالات روانی به 26 درصد می‌رسد.
فضای سبز بیش‌ترین تاثیر خود را روی کودکان، سالمندان و خانواده‌های کم‌درآمد داشت که از بقیه افراد کم‌تر به تفریحات شاد دسترسی دارند.

این روش تا کنون در نروژ و هلند آزمایش شده است و اکنون محققان امیدوارند اجرای آن را در انگلستان نیز آغاز کنند.
دوک دوبما در این باره گفت: این پروژه نتایج بسیار جالبی به همراه داشته است. ما پاسخ‌های مثبت زیادی از بیمارانی که این روش را امتحان کرده‌اند دریافت کردیم. بیماران افسرده‌ای که در خانه می‌نشینند و دارو مصرف می‌کنند نسبت به افرادی که از این روش استفاده کرده‌اند نتایج ضعیف‌تری گرفته‌اند.

دانشمندان امیدوارند با این روش بتوانند دسته گسترده‌ای از بیماری‌ها از مشکلات ذهنی و روانی گرفته تا سکته و حملات قلبی را بهبود ببخشند.

پ.ن : به عنوان کسی که سال ها از افسردگی رنج برده و روش های درمانی مختلفی رو امتحان کرده، قویا اعتقاد دارم که درمان دارویی گرچه در بعضی مواقع لازمه، اما کافی نیست. حداقل برای من ک نبود. داروها فقط تو کوتاه مدت تاثیر داشتن، اما اگر کار دیگه ای انجام نمی دادم، بعد از مدتی اثرشون از بین می رفت. بودن تو دل طبیعت رو من که خیلیتاثیر مثبت می ذاشتو میذاره. ما یه سال به پیشنهاد درمانگرم تابستون رفتیم روستای محل تولد پدرو مادرم و تو مدت اون دو ماه هیچ خبری از افسردگی نبود لبخند

/ 5 نظر / 28 بازدید
افت و خیز !

موافقم منم هر وقت میرم در آغوش طبیعت ، انقدر سرزنده و شاداب میشم که جوگیر میشم و حس میکنم قدرت پرواز هم دارم !![نیشخند]

ساقی

پس چرا فروش ها اینقدر بداخلاقن؟!!!! [کلافه]

ساقی

گل فروش ها!!!

گل ناز

سلام ایده ی خوبی بوده این وبلاگ. موفق باشید

افت و خیز !

سلام رها خانم گل ! دیدم برام کامنت گذاشتی فکر کردم آپم کردی اما الان میبینم بازم خبری نیست !! نکنه سال جدید سال آپ نکردنه خانم ؟![چشمک] سال نو مبارک و انشالله سرشار از امید و لبخند باشه براتون [گل]